50 twarzy Andrzeja

Postanowiliśmy kontynuować temat Andrzeja Zaręby, Radnego Powiatu Grójeckiego. Dziś przyjrzymy się jak wygląda dzień z Jego życia. A proszę wierzyć, jest to niezwykle zajęty człowiek!

Andrzej Z., w środowisku wareckim znany głównie z posady dyrektora Dworku na Długiej i Radnego Powiatu Grójeckiego. Ale nie tylko. Swój czas dzieli pomiędzy domem pod Tarczynem, Dworkiem, powiatem i kilkoma innymi miejscami. Jak to się dzieje, że starcza Mu doby na wszystkie aktywności, których się podejmuje?

Radny jest mieszkańcem Korzeniówki (gmina Tarczyn). To stamtąd codziennie rano rusza na podbój świata, a konkretniej – gminy Warka, bo tu spędza większość dnia (a przynajmniej taką mamy nadzieję). Najpierw obowiązkowo około 7:00 rano zawiezienie dzieci do szkoły w Złotokłosach (powiat piaseczyński), gdzie działa jako Przewodniczący Rady Rodziców (oraz trójki klasowej). Potem około godziny 9:00 zjawia się w Domu Kultury „Dworek na Długiej” w Warce, gdzie od kilkunastu lat sprawuje funkcję Dyrektora starając się (z powodzeniem, czy też nie – to już zostawiamy Państwa ocenie…) by w Warce „coś” się działo. Po załatwieniu „dworkowych” spraw, zazwyczaj około godziny 11 (gdybamy) rusza do Grójca, gdzie piastuje stanowisko Radnego Powiatu Grójeckiego (jednocześnie zasiadając w zarządzie powiatu). Mniej więcej w okolicach godziny 14:30 odbiera dzieci ze szkoły i powraca do Korzeniówki. Jednak powrót ten nie oznacza końca zajęć Pana Andrzeja.

W swojej rodzinnej miejscowości sprawuje on funkcję Przewodniczącego „Stowarzyszenia Przyjaciół Korzeniówki” aktywizującego społeczność tegoż miejsca. Jest również wydawcą miesięcznika „Kurier Warecki”, a jak wiadomo wydawanie jednego z najbardziej „poczytnych i wiarygodnych” pism w gminie jest niezwykle absorbujące i odpowiedzialne.

W 2018 roku Andrzej uzyskał mandat Radnego Powiatu Grójeckiego. Od tamtej pory jego grafik stał się jeszcze bardziej napięty bo musi kursować pomiędzy kilkoma miastami i gminami, niejednokrotnie doglądając w terenie różnych spraw, ale dzięki podejmowanym między innymi przez Niego decyzjom powiat pięknieje w oczach z roku na rok.

Autor: Anna S.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.