Cała gmina zbiera podpisy przeciwko decyzji Dariusza Gizki!

Wszyscy podpisują się pod listem protestacyjnym przeciwko Burmistrzowi Dariuszowi Gizka! Głośny sprzeciw przeciwko likwidacji PKS!

W Gminie Warka Pan Dariusz Gizka na nic nie ma pieniędzy i szukając oszczędności „likwiduje” połączenia PKS, które dla wielu były jedyną możliwością dojechania do lekarza, apteki, czy po zakupy! Obecnie zbierane są podpisy mieszkańców kilku wsi na terenie gminy (między innymi w Grażynie, Ostrołęce, Niwach Ostrołęckich, Pilicy, czy Starej Warce). Całość jest koordynowana przez Sołtysów, którzy listy z podpisami mają dostarczyć do Fundacji Młodzi dla Warki, gdzie sprawą będzie się dalej zajmował jej prezes Łukasz Sobieraj.

Jest to dla mnie szok, że gmina nie potrafi zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Mowa jest o jednym autobusie, który rano jedzie przez wsie do Warki oraz jednym połączeniu powrotnym. Szacunkowy koszt takiej operacji to ok 5.000 zł miesięcznie. Będziemy w tej sprawie pisać do pana Burmistrza Dariusza Gizki, aby nie zapominał o mieszkańcach naszej gminy. Równocześnie będziemy kierowali skargę do Marszałka Województwa oraz Wojewody. Pamiętajmy o tym, że gmina ma obowiązek zapewnić mieszkańcom transport publiczny mówi Łukasz Sobieraj

 

2 Komentarze

 1. ŚWIETNA INICJATYWA. WARKA I OKOLICA POTRZEBUJE ZORGANIZOWANYCH FORM TRANSPORTU!.
  RAZ: TO NA PEWNO LUDZIE STARSI, KTÓRZY NIE MAJA JAK I CZYM WŁASNIE DOJECHAC DO LEKARZA, APTEKI, CZESTO DO SKLEPU…
  DWA: ZOBZCZCIE CO SIE DZIEJE NA TERENIE WARKI- BRAK MOZLIWOŚCI PARKOWANIA!. MŁODZIEŻ DO SZKÓŁ DOJEŻDZA/JEST PRZYWOZONA SAMOCHODAMI PRYWATNYMI, LUDZIE PRACUJĄCY W LOKALNYCH USŁUGACH- CI RÓWNIEZ Z OKOLICZNYCH MIEJCSCOWOŚCI DOJEŻDŻAJA WŁASNYMI SAMOCHODAMI ( TYLKO DLATEGO , ŻE TE STAŁY SIE DZISIAJ DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO; INNA SPRAWA TO ICH JAKOŚĆ, BEZPIECZEŃSTWO)
  WARKA POWINNA (RAZEM Z CAŁYM POWIATEM POSTAWIĆ NA ROZWÓJ KOMUNIKACJI ZORGANIZOWANEJ, TANIEJ, DOBRZE ZARZĄDZANEJ) NIE WSZYSTKIE DZIECI SĄ DZIEĆMI BOGATEGO SADOWNIKA, NIE WSZYSCY EMERYCI MAJA DOBRA OPIEKE W DOMU ŻEBY MOGLI BYC PODWOZENI O KAŻDEJ POORZE DO LEKARZA, APTEKI, REHABILITACJI… ZOBACZCIE POWIAT KOZIENICE- TAM ROZWIJA SIE TRANSPORT BUS… DOSTEPNY NP. Z KOZIENIC DO WAWY PRAWIE CO GODZINĘ. cZY POCIĄGI ZE STACJ WARKA TO ZAPEWNIAJĄ?.
  A LOKALNIE RÓWNIEZ POTRAFIA ZASTAPIC SAMOCHODY PRYWATNE.
  ALE SKORO TĘDY NIE MOZNA TO MOŻE NIECH WARKA NA TYM ZAROBI- WPROWADZIĆ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA- LUDZIE NUSZĄ MIEC INSPIRACJE DO MYSLENIA O PODEJMOWANIA DZIAŁAŃ PRZEDSIĘBIORCZYCH…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.