Brawo Warka – „Człowiek Roku 2017” w 3 kategoriach z Warki

W piątek, 16 lutego podczas gali finałowej poznaliśmy laureatów akcji Człowiek Roku 2017. Zwycięzców w kategoriach wybrali czytelnicy. Zaś zwycięzców w powiecie i regionie wyłoniła kapituła spośród 10 osób z największą liczbą głosów.

Nasza akcja od początku zakładała prezentację wyróżniających się osobowości oraz ich godnych powielenia prac. Z dumą mogę stwierdzić, że zadanie zostało zrealizowane. Przyznaję, że nie łatwo było podjąć ostateczne decyzje i wyłonić spośród tak wyjątkowego grona osoby, które dziś nagradzamy. Każdy z nominowanych to postać unikalna i mocno pracująca dla swojego regionu. To zaszczyt wręczać Państwu tytułu Człowiek Roku 2017 – mówił Stanisław Wróbel, redaktor naczelny Echa Dnia i szef kapituły konkursu.

Warka tego dnia miał swoich dwóch reprezentantów, co dało w sumie 3 nagrody.

Człowiek Roku 2017 w kategorii Kultura został Rafał Donica.  Wyróżnienie zostało przyznane za jego działalność związaną z uwiecznianiem tego co w Warce piękne. Jego prace są pokazywane na prowadzonym przez Pana Rafała FunPages Warka w obiektywie. Dzisiaj ciężko sobie wyobrazić jakiekolwiek wydarzenie w Warce, na którym mogłoby zabraknąć jego fotorelacji.

Człowiek Roku 2017 w kategorii Biznes oraz w kategorii Działalność Społeczna został Łukasz Sobieraj. To kolejne wyróżnienie dla prezesa Fundacji Młodzi dla Warki. Został on bowiem wyróżniony nagrodą „Człowiek Roku 2016 w powiecie grójeckim” w zeszłym roku. Tym razem nagroda jest podwójna. Doceniono nie tylko jego działalność społeczną realizowaną przez fundację. Doceniono również działalność biznesową. Wspólnie z narzeczoną prowadzą sieć szkół „Programowanie z Minecraft”. Szkoła wystartowała w zeszłym roku w Warce, a od marca będzie miała swoje placówki w Grójcu, Górze Kalwarii oraz Konstancinie. Plany zakładają powstawanie 6 nowych placówek rocznie.

Można powiedzieć, że reprezentacja Warki zdobyła 3 medale i dzięki temu uplasowali się w czołówce medalowej. Pokazuje to również fakt, że ludzie… to najlepszy produkt jaki ma nasze miasto. Miejmy nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy!

Więcej o samej Gali i wszystkich nagrodzonych znajdziecie na stronie Echo Dnia. Podziękowania za fotorelację dla Whisper Photo.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.