Nieme wybory… uzupełniające

Śmierć Zofii Pawelec, Wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej, skutkuje koniecznością organizacji w Warce wyborów uzupełniających. Mieszkańcy gminnego okręgu nr 6 pójdą do urn, aby wybrać nowego radnego.

W skład okręgu nr 6 wchodzą ulice: Fabryczna, Filtrowa, Gośniewska, Kolejowa, Krótka, M. Ropelewskiej, Obwodowa, Osiedlowa, Pruska, Piwna, Puławska

Wojewoda Mazowiecki podjął decyzję, że wybory uzupełniające w Warce odbędą się 15.12.2019. Dziwi i szokuje fakt, że o wyborach nic nie słychać. Lokalne media podległe burmistrzowi nie zająknęły się o tym, że czekają nas wybory. Jesteśmy pierwsi, którzy o tym piszą.

Pytanie, czy ratuszowi zależy na „cichych” wyborach, aby bez nakładów i wysiłków obsadzić fotel radnego człowiekiem wygodnym i przede wszystkim swoim.

Nieinformowanie o wyborach odbiło się na zgłoszeniach. Z komunikatu Komisarza Wyborczego w Radomiu wynika, że zarejestrowano trzy komitety, które zamierzają zgłaszać kandydatów na wolny fotel radnego. Oto one:

KWW NIEZALEŻNY WARCZANIN
Pełnomocnik wyborczy: Krzysztof Maciej Olczak

KWW NOWE POKOLENIE DLA WARKI
Pełnomocnik wyborczy: Tomasz Rawski

KWW „WSPÓLNIE DLA MIASTA I GMINY WARKA”
Pełnomocnik wyborczy: Teresa Bogumił 

Dwa z zarejestrowanych komitetów rywalizowały w ubiegłych wyborach. KWW NIEZALEŻNY WARCZANIN jak dotąd nie wystawiał kandydatów na radnego z okręgu nr 6. Zastanawiać może jedynie fakt, iż komitet jest zarejestrowany w domu jednego z obecnych radnych.

KWW NOWE POKOLENIE DLA WARKI to komitet, z którego w ostatnich wyborach kandydował Tomasz Rawski – 2. wynik przed rokiem. 

KWW „WSPÓLNIE DLA MIASTA I GMINY WARKA” to grupa burmistrza Gizki. Z tego komitetu do Rady Miejskiej dostała się zmarła Zofia Pawelec. Jak widać, ratusz ma ochotę na ponowne obsadzenie mandatu.

Jak dotąd nie udało nam się ustalić, jakie kandydatury zamierzają wystawić poszczególne komitety. Jak tylko uzyskamy informację od pełnomocników wyborczych przekażemy ją Czytelnikom.

Zamierzamy też przyglądać się tym wyborom. Będziemy publikowali programy wyborcze kandydatów, zadawali pytania tak, aby nie były to nieme wybory. Mamy również nadzieję zorganizować debatę między kandydatami.

DO URN już 15 grudnia!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.