Nowe Życie… dla Szpitala w Grójcu

Wicestarosta Powiatu Grójeckiego obwieścił na FaceBooku wiadomość o remoncie Szpitala w Grójcu! Powstanie między innymi lądowisko dla helikopterów, wiata dla karetek i sale zabiegowe!

Na profilu Wicestarosty czytamy:

Dziś w Powiatowym Centrum Medycznym została podpisana umowa na wybudowanie szpitalnego oddziału ratunkowego wraz z lądowiskiem dla helikopterów przy grójeckim szpitalu. Ze strony PCM w Grójcu umowę podpisała Prezes Zarządu Marzena Barwicka, a ze strony wykonawcy Rafał Makowski Prezes Spółki ARBUD. Umowa ta opiewa na 11 799 032,57 zł.
W tym 6 341 600,00 zł środki zewnętrzne w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 działanie 9.1 infrastruktura ratownictwa medycznego. Wkład własny Powiatu Grójeckiego to 5 457 432,57 zł.

Zakończenie inwestycji planuje się na koniec 2020 roku. W ramach tego przedsięwzięcia powstaną gabinety zabiegowe i lekarskie, izba przyjęć z poczekalnią, łącznik z istniejącym budynkiem szpitala, winda, wiata dla karetek, piwnica, w której będą mieścić się pomieszczenia socjalne i techniczne. Obok budynku SOR-u usytuowane zostanie lądowisko dla helikopterów. SOR wyposażony będzie w nową aparaturę i urządzenia ratujące zdrowie i życie naszych mieszkańców i wszystkich potrzebujących. Przy podpisaniu umowy był również Minister Marek Suski i osoby zaangażowane w ten projekt.

1 Komentarz

  1. Najpierw to dostosujcie szpital do norm wymaganych w XXI wieku.
    Syf jaki zostałam ostatnio w tzw.”Sali chorych” przy Izbie przyjęć to masakra.Zamiast się leczyć wyszłam po 10 minutach odór moczu jaki był nie dał wytrzymać w sali a sprzątania to te salki nie widziały dawno.
    W szpitalu raz od kilku lat więc chyba potrzebowałam pomocy i niestety szok.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.