Nowy numer już w kioskach

Sporo wody upłynęło od ostatniego wydania Warka bez Cenzur. Staramy się jednak wrócić i ponownie uczestniczyć w szerzeniu informacji na tematy związane bezpośrednio, lub pośrednio z naszą gminą. W najbliższym numerze przybliżymy informacje związane z sukcesami Fundacji Młodzi dla Warki. Poruszymy też kilka spraw związanych z zarządzaniem naszą gminą.

Na wstępie chciałbym wyjaśnić naszą nieobecność w medialnej przestrzeni publicznej Warki. Po pierwsze cały czas szukamy osób chcących pisać o sprawach istotnych dla regionu. Stąd serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałby pisać stale, lub tylko czasami. Proszę skontaktujcie się, a na pewno znajdziemy nić porozumienia co do współpracy. Jesteśmy gazetą społeczną i każdy poświęca dla niej tyle czasu ile może.
Kolejny powód to projekty które w ostatnim czasie pisałem i składałem w imieniu Fundacji. Z sukcesem udało się złożyć kilka wniosków o granty. Jeden z nich to grant dla seniorów w wysokości blisko 50.000 zł. Niestety mimo pozytywnej oceny wniosku na realizację naszych pomysłów po prostu zabrakło pieniędzy. Kolejny wniosek który uzyskał pozytywną rekomendację był na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla dzieci. Tu podobnie jak w przypadku seniorów mimo dobrej punktacji i pozytywnej opinii, zabrakło środków na realizację naszych pomysłów. Plusem jest to, że w przyszłym roku możemy złożyć gotowe wnioski bez konieczności pisania ich na nowo. Do tego czasu możemy spróbować je poprawić, tak aby wypaść jeszcze lepiej. Czekamy na decyzję jeszcze kilku dofinansowań o które jako Fundacja Młodzi dla Warki „walczymy”. Patrząc na dotychczasowe sukcesy widać, że szanse są duże.

W ostatnim okresie odbyły się również wybory do Parlamentu Europejskiego. Pragnę podziękować zwycięzcą sukcesu w demokratycznych wyborach. Jednocześnie wyrażam wielki podziw dla dużej frekwencji. Mam tym samym nadzieję, że nowi reprezentanci Polski na arenie międzynarodowej będą w godny sposób dbać o nasze interesy. Zapraszam do rozmowy z Radną Powiatu Grójeckiego Panią Grażyną Kijuc, właśnie o wyborach.

Miłej lektury, którą znajdziecie w najbliższej okolicy w całej gminie. Jeżeli komuś nie uda się dotrzeć do publikacji papierowej, to materiał z gazety będzie systematycznie publikowany na naszym portalu.

Z wyrazami szacunku,
Łukasz Sobieraj
Naczelny „Warka bez Cenzury”
Prezes Fundacji Młodzi dla Warki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.