Pierwsza jaskółka z Podstawówki w Ostrołęce!

Trwa akcja edukacyjna Fundacji Młodzi dla Warki, która dotyczy dzieci w wieku szkolnym klas 1-3. Pisaliśmy ostatnio, że prezes fundacji Łukasz Sobieraj wysłał list do wszystkich Szkół Podstawowych w Gminie Warka. Spraw dotyczy lżejszych plecaków u najmłodszych. Fundacja wystosowała pismo do Dyrektorów szkół, aby Ci zaczęli wprowadzać rozporządzenie MEN, które mówi o możliwości pozostawienia w szkole części podręczników i przyborów szkolnych.

Pierwsza odpowiedź przyszła z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Ostrołęce (Gmina Warka) w którym Pan Dyrektor Maciej Lidak pisze:
„Każde z dzieci ma swoją szafkę, aby na co dzień mogli część niepotrzebnych książek zostawić w szkole.”

Pytanie brzmi, czy dzieci te podręczniki i materiały zostawiają. Czy nauczyciele prowadzący lekcję tego pilnują i zachęcają maluchów do pozostawienia tych materiałów w szkole. Pan Dyrektor pisze dalej w piśmie, że widzi szansę na ułożenie od przyszłego roku planu lekcyjnego tak, aby dzieci nosiły mniej książek – o co w liście prosił Łukasz Sobieraj.

Będziemy upierać się przy swoich prośbach nadal. Zdrowie najmłodszych jest w tym przypadku najważniejsze. Stąd będziemy dopytywać szkoły, czy wprowadziły w życie rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, a we wrześniu będziemy sprawdzać i głośno mówić, które szkoły wywiązały się z tego obowiązku. Zachęcam również rodziców do włączenia się do akcji. To Wasze dzieci i nikt lepiej nie zatroszczy się o ich bezpieczeństwo, jak Wy sami. Prawo już jest, my dopilnujmy aby było przestrzegane” mówi Łukasz Sobieraj pomysłodawca akcji i Prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.