POMÓC KAROLOWI KUŹMIE

Fundacja Młodzi dla Warki zaangażowała się w przeprowadzenie zbiórki dla Karola Kuźmy chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną. 26-letni mieszkaniec gminy Jasieniec potrzebuje aż 1 500 000zł na leczenie.

Karol na co dzień mieszka i pracuje w gminie Jasieniec. Wielokrotnie udzielał się społecznie, brał udział w akcjach organizowanych przez powiatowe instytucje publiczne, a jego głos jest znany ze scholi działającej przy kościele w Jasieńcu. Teraz sam potrzebuje naszej pomocy.

Karol zachorował na chłoniaka limfoblastycznego b- komórkowego  w 2018 roku. Po kilku miesiącach przyjmowania chemii, lekarze stwierdzili całkowitą remisję. Niestety w październiku 2020 roku choroba wróciła, tym razem z zajęciem szpiku. Chemioterapia nie wystarczyła. Karol przeszedł również radioterapię, a w sierpniu przeszczep szpiku. Choroba jednak nie chce się cofnąć. Szansą dla młodego chłopaka jest leczenie Car T-Cell. Jednak kosztuje ono 1,5 miliona złotych.

Fundacja Młodzi dla Warki czynnie zaangażowała się w zbiórki prowadzone w całym powiecie. W niedzielę 20 grudnia odbyły się zbiórki pod kościołami w Jasieńcu, Grójcu i Belsku Dużym.

Zbiórka środków nadal trwa i potrzebna jest pomoc każdego! Link do zbiórki internetowej można znaleźć tutaj: https://www.siepomaga.pl/ratuj-karola?fbclid=IwAR0SPYrFXk53iBWI0GnXuPY2TkM74H8ZOyg6xRB7eGNNiDEWoikWDFFSKf4

Aktywnie prowadzone są również licytacje na grupie na Facebooku, do których serdecznie zapraszamy! https://www.facebook.com/groups/zbiorkadlakarolasiepomaga

Puszki stacjonarne gdzie można wesprzeć zbiórkę znajdują się również w Warce przy ul. Franciszkańskiej 21 (Sklep Firmowy Piekarni Kowalczyk oraz Kraina Lodów). Cała kwota musi zostać zebrana do końca stycznia 2022r.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.