Seniorzy zostawią 1% w Warce!

To już kolejny rok akcji prowadzonej przez Fundację Młodzi dla Warki „ZOSTAW 1% W WARCE Rozlicz się z sercem„. Na terenie miasta pojawiły się banery oraz plakaty informujące o akcji. Fundacja sama nie zbiera 1%, jednak chce zachęcić swoimi działaniami naszą społeczność do wskazywania osób i instytucji z naszej gminy.

Tym razem prezes fundacji Łukasz Sobieraj był z wizytą w jednej z grup seniorów, która działa w Warce. Członkowie Uniwersytetu III Wieku spotykają się w budynku CeSiR. W sumie działają 3 takie grupy i jeszcze przed świętami odwiedzi je prezes fundacji, aby zachęcić do włączenia się do akcji.

Seniorzy w Warce to niezwykle aktywna grupa, która stale nas wspiera w różnych aktywnościach. Dlatego z największa przyjemnością zjawiłem się na ich spotkaniu i przy okazji składania Życzeń Wielkanocnych opowiedziałem o akcji którą prowadzimy. Seniorzy, którzy już nie są aktywni zawodowo, nie muszą rozliczać PIT-a, ale mogą przekazać 1%. Wystarczy że wypełnią krótki wniosek w którym wskazują osobę, której chcą przekazać 1%. Kopie takich wniosków oraz plakaty przekazałem wychowankom Uniwersytetu, prosząc jednocześnie o wsparcie osób z naszego regionu. Wystarczy wypełnić wniosek PIT-OP mówi Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki

Zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji! Wnuczku, pomóż babci i dziadkowi wypełnić PIT-OP! Zainteresowane osoby mogą również pobrać wniosek w siedzibie Fundacji Młodzi dla Warki przy ul. Franciszkańskiej 21, gdzie wolontariusze pomogą wypełnić wniosek. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.