Tam gdzie Burmistrz Warki nie może, tam Wójt Grabowa pomoże!

Ponad rok temu Fundacja Młodzi dla Warki zwróciła się na piśmie do Burmistrza Warki o wsparcie przy akcji, którą fundacja kontynuuje do dzisiaj. Chodzi o wożenie dobrych i ładnych mebli, które ludzie wymieniają np. z powodu remontu do rodzin którym takie meble się przydadzą. Meble miały trafiać do mieszkańców Gminy Warka. Dzięki tej akcji wiele mebli nie trafia na śmietnik, tylko dostaje nowe życie. Jest to niewątpliwie wielka oszczędność nie tylko dla Gminy (mniej śmieci to mniejsze opłaty), ale również dla środowiska. Nie wspominając już o tym, że dzięki tym działaniom po prostu pomagamy innym.

Burmistrz Dariusz Gizka odpisując na list z fundacji skierował fundację do prezesa ZUK Warka. Twierdząc, że skoro fundacja chce korzystać z ich pomocy przy przewożeniu mebli, to właśnie z prezesem ZUK ta sprawa powinna być ustalona i on jedynie może podjąć decyzje w tej sprawie. Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki skierował więc pismo do ZUK-u. W piśmie prosił o pomoc w przewożeniu wspomnianych mebli. Meble te miałyby trafić z pomocą ZUK-u właśnie do rodzin potrzebujących z Gminy Warka. Ku zaskoczeniu fundacji odpowiedź była odmowna. Wskazano również, że jedyna forma takiej pomocy może być realizowana odpłatnie!

Do tej pory meble fundacja woziła po całej gminie sama z pomocą wolontariuszy. Od początku akcji meble dotarły do blisko 30 nowych domów w całej gminie.

7 maja był gotowy kolejny pakiet mebli. Tym razem miały one trafić do rodziny z gminy Grabów. Okazało się, że wystarczył jeden telefon i gmina sama podstawiła samochód i ekipę do przewiezienia mebli.
„Zadzwoniłem w poniedziałek do Ośrodka Pomocy Społecznej w Grabowie, aby potwierdzić gdzie ma trafić pomoc. Mieliśmy problem z transportem, stąd pozwoliłem sobie na telefon do sekretariatu Pan Wójta Gminy Grabów. Przedstawiłem sprawę sekretarce i czekałem na odpowiedź. Na drugi dzień dostałem telefon z Grabowa, że jutro rano będzie podstawiony samochód i „Grabów” chętnie pomoże.” podsumowuje Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Szkoda, że władze Warki nawet w tak błahej sprawie nie chcą pomagać fundacji. Choć tu pomoc trafiać ma nie do fundacji, a do mieszkańców naszej gminy. Wójt Grabowa Euzebiusz Strzelczyk rozumie konieczność wspierania lokalnej społeczności, stąd podjął współpracę z Fundacją. Może kiedyś władze Warki zrozumieją, że Warce i jej mieszkańcom się służy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.