Wielka inwestycja w Pionkach! Powstaną baseny, wodny plac zabaw i ośrodek wypoczynkowy

Staw Górny w Pionkach w najbliższym czasie ma zostać ośrodkiem wypoczynkowym z prawdziwego zdarzenia. Ma tu bowiem powstać park wodny, jakiego w naszym regionie jeszcze nie ma. Pionkowski samorząd właśnie szuka wykonawcy tak zwanego „Splash parku”. Zadanie pod nazwą „Budowa Splash Park w Pionkach” obejmuje budowę basenów zewnętrznych z wodnym placem zabaw dla dzieci wraz z opracowaniem kompletnego projektu budowlanego w zakresie wszystkich branż niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę – czytamy w ogłoszeniu o przetargu. To część projektu „Modernizacja infrastruktury nad Stawem Górnym szansą na eliminację zjawisk kryzysowych oraz ożywienie społeczno gospodarcze”, na który gmina Pionki dostała 5,37 miliona złotych z tak zwanych źródeł zewnętrznych.

Radomiu Projekt przewiduje nowe zagospodarowanie terenu na cele edukacyjne oraz rekreacyjno-wypoczynkowe o charakterze wodnym. Koncepcja obejmuje zmiany w zakresie nowych nasadzeń roślin na terenie ośrodka. Głównym elementem programu również jest układ wodny, w skład którego wchodzi zbiornik naturalistyczny, splashpark oraz brodzik dla najmłodszych. „Budowa Splash Park w Pionkach” obejmuje budowę basenów zewnętrznych z wodnym placem zabaw dla dzieci wraz z opracowaniem kompletnego projektu budowlanego w zakresie wszystkich branż niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę

Powierzchnia terenu, na którym będzie znajdował się Splash Park, to ponad tysiąc metrów kwadratowych, w tym powierzchnia wodnego placu zabaw będzie wynosić około 450 metrów kwadratowych, powierzchnia brodziku dla małych dzieci – 80 metrów kwadratowych, powierzchnia brodziku seniora – 60 metrów kwadratowych. Przy wodnym placu zabaw powstanie także niewielkie pomieszczenie techniczne. – Ta inwestycja spodoba się mieszkańcom. W całym regionie nie ma takiego parku wodnego, w którym można spędzać czas na rekreacji – mówi Romuald Zawodnik, burmistrz Pionek. – Plan inwestycji przygotowany jest w taki sposób, żeby mogły z niej korzystać osoby w każdym wieku, na przykład najmniejsze dzieci, dla których będzie brodzik o głębokości 30 centymetrów, ale także seniorzy, którzy w swoim basenie będą mieli urządzenia do masażów karku, obwodowych i stóp, a także leżankę rurową z masażem dla trzech osób. Na wodnym placu zabaw znajdą się cztery armatki wodne, dwa wodne parasole, cztery dysze, tunel z kręgów, a także zamek wodny o powierzchni 36 metrów kwadratowych.

Źródło: Echo Dnia

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.