Wszyscy biorą! Tym razem ponad 4,3 mln zł!

Ponad 4,3 miliona złotych dotacji. Kolejne mazowieckie gminy pozyskują unijne pieniądze. Niestety o dotacjach dla Warki informacji nadal brak….

Tym razem dotacje trafią do gmin: Kotuń, Mrozy i Siennica, które przeprowadzą termomodernizację budynków użyteczności publicznej, w tym budynków Szkół Podstawowych i Przedszkola. Projekty obejmują m.in. ocieplenie budynków, wymianę okien i drzwi zewnętrznych, przebudowę kotłowni olejowych na pompy ciepła, modernizację systemów grzewczych, wentylacji oraz wymianę instalacji c.o. wraz z przewodami ogrzewania podłogowego i grzejnikami. Poza tym zmodernizowana zostanie instalacja elektryczna, a oświetlenie będzie wymienione na energooszczędne. Wybudowane zostaną też indywidualne oczyszczalnie ścieków z instalacjami zasilania oczyszczalni i przepompowni oraz systemem drenaży rozsączających.

W tym czasie Burmistrz Warki (zgodnie z planem inwestycyjnym na 2018 rok):
– Opracuje projekt rozbudowy sali gimnastycznej w ZS-P w Nowej Wsi – 50.000 zł
– Przeprowadzi termoizolację budynków oświatowych – 370.000 zł
– Przeprowadzi termoizolację CeSiR – 500.000 zł

Wszyscy zgodnie stwierdzimy, że są to inwestycje niezbędne i dobrze, że w końcu zostaną przeprowadzone. Problem polega na tym, że na KREDYT! Można się zastanawiać, czemu Burmistrz wybiera kredyt, skoro są dostępne dotacje z których można korzystać? Nam nasuwa się jedna odpowiedź… z kredytu Cię nikt nie rozliczy!

Mazowsze ma zagwarantowane ponad 8 mld zł unijnego wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, skierowanego głównie do biznesu, administracji, sektora naukowego i pozarządowego. Na 2018 r. zaplanowano 24 konkursy o przeszło 495 mln zł dofinansowania. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu. Za wydatkowanie środków odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.

 

źródło: mazovia.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.