Kredyt lepszy od dotacji… tylko w Warce

Samorząd Mazowsza uruchomił nowy program wsparcia. Środki pochodzą z budżetu województwa. Beneficjenci pozyskane środki będą mogli przeznaczyć na boiska, hale sportowe, siłownie plenerowe i wiele innych. Wsparcie obejmować będzie przebudowy, modernizacje lub budowy. W puli jest 10 mln zł. Nabór wniosków trwa do końca marca.

W ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2018” mazowieckie gminy i powiaty mogą uzyskać środki na budowę hal, boisk, kortów tenisowych czy przystani wioślarskich. Pozyskane pieniądze gminy i powiaty mogą zainwestować w modernizację lub przebudowę obiektów sportowych, w tym hal i boisk, siłowni plenerowych, obiektów street workout, torów rowerowych, skateparków, kortów tenisowych, przystani wioślarskich, kajakarskich i żeglarskich, lodowisk czy placów sportowo-rekreacyjnych. Wsparcie obejmuje także zakup i montaż trwałych urządzeń sportowych, takich jak trybuny, zaplecza szatniowo-sanitarne, ogrodzenia, oświetlenie czy piłkochwyty. Zadania powinny być jednoetapowe i zrealizowane do końca tego roku. Każdy powiat czy gmina może złożyć najwyżej dwa wnioski. Maksymalne wsparcie może wynieść do 75 proc. kosztów kwalifikowanych zadania, nie więcej jednak niż 200 tys. zł. Regulamin oraz szczegóły konkursu można znaleźć na: www.mazovia.pl.

Autor: Artur Banasiewicz – https://www.facebook.com/artur.banasiewicz
Ekspert przy Regionalnym Programie Operacyjnym Woj. Mazowieckiego

Na podstawie materiałów: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Źródło: Grójeckie24 

 

Celowo zacząłem ten artykuł od „przedrukowania” informacji publikowanej jakiś czas temu w grojeckie24.pl. Chwilę temu pisałem o olbrzymim kredycie jaki funduje nam lokalna władza – 10 mln zł. Powyżej informacja, która pokazuje, że na tego typu inwestycje, jak termoizolacja CeSiRu są pieniądze. Kredyt w takiej sytuacji to ostateczność.

Pojawiły się też komentarze, że to dobrze że gmina bierze taki kredyt bo w końcu coś zrobią. To fakt, dobrze że w końcu coś zrobią. Pytanie tylko, czy cena nie jest zbyt wysoka?

 

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.