Podsumowanie XI Zbiórki Żywności w Warce

Mamy to! Wielkanocna Zbiórka Żywności 2021 organizowana przez Fundację Młodzi dla Warki oraz Kościół Chrześcijan Baptystów w Górze Kalwarii przeszła już do historii. Podsumujmy więc to wydarzenie.

Sobota, 27 marca 2021 upłynęła w Warce pod znakiem Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Już od godziny 8:00 rano trzydziestu Wolontariuszy w kilku turach obstawiało wareckie sklepy Vivo oraz Biedronka i czekało na Osoby, które zechcą podzielić się swoimi zakupami. Mimo, że pogoda nie była zbyt korzystna to Wolontariusze nie tracili dobrych humorów, co udzielało się Klientom. Zbiórka trwała do godziny 20:00. Następnie wszystkie produkty zostały przewiezione na „bazę”, gdzie rozdzielono je i spakowano w paczki. W niedzielny poranek członkowie Motocyklowego Klubu Cobra z Grójca dzielnie rozwieźli je do wszystkich Beneficjentów akcji.

Trudne, pandemiczne czasy sprawiły, że tegoroczne paczki były nieco skromniejsze, niż w zeszłych latach. Choć produktów było nieco mniej niż zwykle to i tak najważniejszy był gest, a przede wszystkim radość na twarzach obdarowanych paczkami Osób.

Z tego miejsca Fundacja Młodzi dla Warki pragnie podziękować Sponsorom, którzy włączyli się do akcji i przekazali produkty na rzecz zbiórki: firmie KARDROB Magdalena Fijałkowska, firmie Agro-Pak,  Radomskiemu Bankowi Żywności, Piekarni Kowalczyk, oraz Anonimowemu Darczyńcy, który podarował paletę gotowych posiłków. Podziękowania dla Kościoła Chrześcijan Baptystów za wsparcie organizacji oraz Klubu Motocyklowego Cobra z Grójca za dowóz paczek do 100 Podopiecznych. Fundacja dziękuje również Wolontariuszom, którzy dobrym słowem i uśmiechem (bo choć wszyscy mieli na twarzach maseczki to uśmiechy widać było w oczach) zachęcali Klientów do wsparcia zbiórki.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do wszystkich Mieszkańców Warki i okolic, którzy zechcieli wrzucić produkty do fundacyjnych koszy. Bez Państwa całe przedsięwzięcie z pewnością nie mogłoby się odbyć!

Autor: Anna S.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.