PumpTrack -nie dostaniecie terenu, bo kiedyś chyba coś tam będziemy robić!

SONY DSC

Taką odpowiedź dostał Łukasz Sobieraj, gdy chciał zbudować PumpTrack, czyli rowerowy plac zabaw dla młodzieży. Miasto planuje na tym terenie budowę osiedla socjalnego, jednak nie potrafi podać terminu rozpoczęcia prac. Mimo to nie pozwala usypać góry ziemi!

Czym jest PumpTrack?

To tor do jazdy rowerem z górkami i wyskokami, dzięki czemu przez cały „plac zabaw” można przejechać nie używając pedałów. Są rampy i wyskok do dołu z gąbkami, dzięki czemu miłośnicy dwóch kółek mogą ćwiczyć różne powietrzne ewolucje.

Gdzie miałby powstać obiekt?

Teren który Fundacja Młodzi dla Warki chciała wykorzystać w celu stworzenia obiektu znajduje się na wysokości ul. Mostowej, po drugiej stronie co targowica. Brano pod uwagę nie tereny zaraz przy drodze, gdyż tu jest nieoficjalny parking w czasie targu. Chodzi o teren bliżej ul. Manczarskiego między domkami socjalnymi, blokiem. Obecnie znajdują się tam nieużytki.

Takie obiekty powstają na całym świecie i cieszą się wielkim zainteresowaniem. Łukasz Sobieraj próbuje rozmawiać o tej inwestycji z Ratuszem od 2015 roku. Mamy inwestorów i niezbędny sprzęt dzięki któremu może powstać taki obiekt. Jest to nic innego jak usypana ziemia, ubita i utwardzona. Mamy firmy, które chcą wykonać taką inwestycję za darmo. Niestety na tych terenach gmina planuje w przyszłości budować osiedla. Stąd nie chcą nawozić ziemi, bo jak twierdzą to może podnieść koszty inwestycji. Problem polega na tym, że nie wiedzą kiedy taka inwestycja w ogóle ruszy – mówi Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki. 

Szkoda, że gmina nie chce inwestować w sport i rekreację w naszym regionie, a może problemem jest, że ktoś chce to zrobić za darmo?!

3 Komentarze

  1. Takie akcje znamy. Gdy nadchodzą wybory to każdy kandydat ma milion pomysłów i obiecanek . Jak już do władzy dojdzie to z realizacją już znacznie gorzej.
    Czekam na pomysł aby w promieniu 500 m od Wareckiego rynku zlikwidować sprzedaż alkoholu, to byłby strzał w 10-kę.

  2. super!
    Ale za darmo- to wybudowanie?. Czy tez utrzymanie?.
    Może więcej treści, choć Was popieram.
    Znam takie deel’e: za darmo wezmę-potem milo=iony w serwis, utrzymanie.. Panowie, Szanowni Państwo- proszimy o konkrety. Ci/Ten który takie rzeczy wypuszcza może niech trochę pomyśli i przygotuje wiedzę….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.