Awaria wody przy ul. Długiej!

Wczoraj w nocy firma wykonująca prace przy ul. Długiej uszkodziła rurę z wodą. W efekcie okoliczni mieszkańcu nie mają wody już drugi dzień. Jako że uszkodzenie powstało na skutek działań firmy zewnętrznej nie do końca wiadomo kiedy zostanie usunięta awaria. Zgodnie z procedurą gdyby rura pękła sama, to awaria zostałaby usunięta od ręki.

ZUK twierdzi że prace już trwają (infolinia), jednak na miejscu nie ma nikogo! Mieszkańcy po rozmowie z prezesem ZUK usłyszeli, że awaria powinna zostać usunięta do jutra.

Pracownicy firmy, która pracuje na miejscu mówią, że prace ruszą najwcześniej jutro. Sami muszą szukać firmy która wykona wycięcie drogi. Problem w tym, że firma zewnętrzna musi pozyskać stosowne pozwolenia między innymi na zajęcia pasa drogowego. Tym samym nie wiadomo kiedy zostanie usunięta awaria.

ZUK zacznie pracę dopiero po wycięciu pasa drogowego. Pytanie nasuwa się jedno: skoro miasto wydało pozwolenie na zajęcia pasa drogowego, to czemu nie przekazano firmie wykonującej odwiert, planów na których są naniesione wodociągi?

Awaria została dostrzeżona przez mieszkańców wczoraj ok 17.00. Wiadomo na pewno, że droga zostanie zamknięta na czas remontu i będą obowiązywać objazdy. Dostarczono wodę w baniakach. Obiecano również usunięcie awarii jutro do 10.00 – CZEKAMY!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.