Brawo Osiedle Ostoja Winiary!

Zarząd Osiedla włącza się do programu sterylizacji miejskich kotów w Warce i przekaże na ten cel Fundacji Młodzi dla Warki 1.500 zł rocznie! Z inicjatywą wyszedł sam Zarząd Osiedla! Czy do projektu włączą się kolejne osiedla?

Jakiś czas temu pisaliśmy o rozpoczynającej się akcji sterylizacji kotów, którą organizuje Fundacja Młodzi dla Warki. Przypomnijmy, że Fundacja zobowiązała się sfinansować sterylizację ok 30 kotów odłowionych z kilku wareckich osiedli. Zabiegami sterylizacyjnymi zajął się gabinet weterynaryjny Hau Miau z Warki oferując najlepsze stawki cenowe na rynku. Do tej pory udało się wysterylizować 7 kotów. Wydaje się to być dość małą liczbą, jednak działania prowadzone są nadal, o czym będziemy Państwa informować w miarę postępu akcji.

Wspominaliśmy również o wyjątkowo trudnej sytuacji na Osiedlu Ostoja Winiary. W związku z powyższym Prezes Fundacji Młodzi dla Warki Łukasz Sobieraj prowadził rozmowy z Zarządem Osiedla Ostoja Winiary by znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie problemu. W planach było stworzenie kilku specjalnych „kocich domków” na Osiedlu, w którym będą kuwety i miseczki z karmą. Sprawdzono więc Osiedle pod kątem znalezienia odpowiedniego miejsca. Niestety oględziny nie przyniosły pozytywnych rezultatów i z pomysłu zrezygnowano.

Zarząd Osiedla Ostoja Winiary wyszedł z inicjatywą i zobowiązał się przeznaczać ze swojego osiedlowego budżetu co roku 1500 zł na kastrację dzikich kotów zamieszkujących osiedle i najbliższe mu okolice. To niezwykła sytuacja nie mająca w historii Warki precedensu. Z tego miejsca należy docenić dojrzałą postawę Zarządu i bić brawa za tak kreatywne podejście do sprawy. Przypomnijmy, że podobny budżet (1.500 zł) na kastrację kotów przeznaczyła w tym roku Gmina Warka.

„To niezwykła sytuacja. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować za otwartość w prowadzonych rozmowach dla całego Zarządu Osiedla Ostoja. Propozycja z jaką wyszedł sam Zarząd jest kamieniem milowym w sprawie wolno-żyjących kotów na terenie Gminy Warka. Mam nadzieję, że w ślad za Ostoją pójdą pozostałe wspólnoty i niebawem realnie wpłyniemy na poprawę sytuacji kotów” mówi Łukasz Sobieraj prezes Fundacji Młodzi dla Warki.

Zachęcamy inne, wareckie osiedla do kontaktu z Fundacją Młodzi dla Warki w celu włączenia się do projektu. Sprawa kotów z pewnością dotyczy całego miasta, a nie tylko wybranych jego rejonów.

W najbliższym czasie Fundacja planuje rozszerzyć akcję sterylizacji także na osiedle przy ulicy Polnej.

Autor: Anna S.

1 Komentarz

  1. Najlepiej wszystko wysterylizujcie, wykarczujcie i zostawcie tylko ludzi i beton. Ciekawe gdyby kogoś z was ktoś złapał i przymusowo wysterylizował. Tak na prawdę to ludzi jest o wiele więcej na świecie niż kotów, więc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.