Kampania pro-zdrowotna Radnego Jerzego KOŁODZIEJSKIEGO

Radny Jerzy Kołodziejski zwrócił się do naszej redakcji, aby szerzej przedstawić problem związany z noszeniem maseczek oraz jego działaniami w tym zakresie. Radny podjął szereg działań, które finansuje z własnego budżetu. Jak się okazuje nie każdemu się one podobają.

oryginalny wywiad ze sobą

– KIM JEST „ MASKOWANY”?

Nazywam się Jurek Kołodziejski.

Do niedawna byłem nauczycielem nawet 6. letnich dzieci.

W sercu nadal jestem harcmistrzem.

Aktualnie – już 23 lata jestem niezależnym Radnym Ziemi Wareckiej – rekordzistą – praktykiem Radnym z terenu miasta.

– SKĄD POMYSŁ NA KAMPANĘI PRO – ZDROWOTNĄ?

Mając nadal duszę wychowawcy Młodego Pokolenia Warczan, staram się  praktycznie angażować młodych do ochrony przez groźbą koronowirusa. Codziennie oglądam programy informacyjne TV. Denerwują mnie oraz bardzo martwią podawane każdego dnia ogromne ilości nowych zarażonych i wielu, wielu zmarłych. Codziennie widzę liczne nekrologi w naszej Warce. By zaradzić złu na naszym terenie – zaapelowałem i już realizuję praktycznie potrzebę kampanii pro – zdrowotnej przeciw Covid – 19.

– KONKRETY TEJ PRAKTYKI?

Z własnej diety Radnego zakupiłem 125 maseczek zabezpieczających usta i nosy.

Z tymi rekwizytami w moich rękach ochronionych plastikowymi rękawiczkami, na mrozie, dobrowolnie pełnię dyżury – aktualnie przed sklepem piekarniczym „Kazana” w gmachu „Symfonii” przy ul. Spółdzielczej 1, bliziutko budynku „Tysiąclatki”.

Uczniom tej Szkoły, a nawet dorosłym – „zapominalskim” lub z rodzin niezamożnych uprzejmie wręczam moje prywatne maseczki Radnego. Dopiero tak zabezpieczeni mogą kupić artykuły spożywcze. Podobnie zacząłem dyżury z gratisowymi maseczkami przed „Galerią pieczywa” w pawilonie PTTK na Warszawskiej.

– JAKIE SĄ REAKCJE OBDAROWYWANYCH?

U logicznie myślących – spokojne, rozumne;
u agresywnych – kłamliwe, jazgotliwe.

Jednak większość zalegających posiada swe maseczki, ale nosi je w kieszeni lub w plecaku. Zakładają je na spokojny apel „dyżurującego”.Np. w ciągu 1. godz. przed „Galerią Pieczywa” zapominalscy przyjęli 9 moich maseczek.

– A INNE ELEMENTY STRATEGII PRZECIW ZARAZIE?

Od piątku 10 grudnia przenoszę się z moimi dyżurami przed inne sklepy spożywcze przy innych szkołach, których uczniowie robią zakupy żywności przed lekcjami, po ich zakończeniu.

 Cenne – na moje osobiste apele słowne o wspólne oddziaływania  pro – zdrowotne przyjaźnie odpowiedzieli dyrektorzy 3. placówek oświatowych w mieście. Podobnie rozumnie, serdecznie zareagował Komendant Komisariatu Policji. W poniedziałek rano Radny w mundurze  Harcmistrza ZHP wspólnie z Dzielnicową Policji w Warce w służbowym uniformie odwiedziliśmy uczniów w 12. klasach Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, później będziemy w Liceum Ogólnokształcącym, w Zespole Szkół im. I PLM  „ Warszawa” oraz grupy sportowe  w Centrum Sportu i Rekreacji.

Zaapelujemy serdecznie do uczniów o noszenie maseczek z zakrywaniem nimi ust i nosów, o mycia rąk po powrocie do mieszkań oraz o zachowywanie bezpiecznych odstępów od innych ludzi, prosząc pokojowo  spokojnie o dbanie o zdrowie swoje, rodzin i otoczenia.

– CZY TO NA DZIŚ KOMPLET KAMPANII PRO – ZDROWOTNEJ?

W programie TV – Warka ukaże się bogaty materiał traktujący o podanych działaniach zabezpieczających, szczególnie nasze młode pokolenie Warczan. W nim serdecznie apelujemy o zakładanie maseczek, higienę ochronną dłoni oraz pilnowanie dystansu między osobami.

Do redakcji lokalnego miesięcznika „Kurier Warecki” przygotowałem materiał poglądowy z tekstami, foto, plakacikami do zapoznania i realizację w codziennym życiu.

– OCZEKIWANE PRZEZ RADNEGO EFEKTY

Czytający ten tekst, oglądający TV Warka, obserwujący Radnego w działaniu – przyjmą ze zrozumieniem apele o normalność.

-PRAWO RADNEGO DO APELU O KAMPANIĘ PRO – ZDROWOTNĄ:

– codzienne noszenie przeze mnie maseczki zabezpieczającej, nawet na ulicach miasta i podczas jazdy rowerem;

– od marca br. 6. krotnie zaszczepiony: 3 razy przeciw koronawirusowi, przeciw grypie i pneumokokom (zapłacenie za szczepionki 291 zł z własnej forsy)  i na test antygenowy

–   szczególna troska o ustrzeżenie przed zarażeniem odwiedzaną 95. letnią kochaną Mamę

– OSTATNIE DZIŚ ZDANIE ?

Mądrzy -żyjmy zdrowo – warto !  Sprowokowany przez licznych złośliwców – 13 grudnia rano definitywnie zrezygnowałem z uszczęśliwiania Warczan prosząc o ich troskę o zdrowie!”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.