Kutyna, Olczak, Rawski – znamy kandydatów w Wyborach do Rady

Z trzech zarejestrowanych kandydatów tylko jeden jest mieszkańcem Okręgu nr.: 6. Pozostali są powiązani z Burmistrzem Dariuszem Gizka. Już niebawem dowiemy się kto zasiądzie w radzie – 15 grudnia wybory!

Nieco ponad miesiąc pozostał do wyborów uzupełniających w Warce. 15 grudnia mieszkańcy gminnego okręgu numer 6 wybiorą swojego nowego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Znamy już kandydatów, którzy powalczą o mandat. Dla przypomnienia, okręg nr 6 składa się z ulic: Fabryczna, Filtrowa, Gośniewska, Kolejowa, Krótka, M. Ropelewskiej, Obwodowa, Osiedlowa, Pruska, Piwna, Puławska.

Komisarz wyborczy zarejestrował trzy komitety, które zgłosiły kandydatów do Rady Miejskiej. To oni powalczą o mandat:
KWW „WSPÓLNIE DLA MIASTA I GMINY WARKA” Urszula Sasin-Kutyna
KWW NIEZALEŻNY WARCZANIN Krzysztof Maciej Olczak
KWW NOWE POKOLENIE DLA WARKI Tomasz Rawski

Kandydatury są ciekawe. Nie tylko z uwagi na wyborcze doświadczenie pretendentów do funkcji radnego, ale przede wszystkim ze względu na ich związek z okręgiem, z którego kandydują. Okazuje się bowiem, że dwóch z trzech kandydatów nie jest z okręgu, z którego kandyduje – nie są mieszkańcami „6”. Przyjrzyjmy się bliżej kandydatom.

Urszula Sasin-Kutyna wystawiona przez komitet „WSPÓLNIE DLA MIASTA I GMINY WARKA”  ma już za sobą kadencję radnej. W wyborach w 2010 roku startowała z okręgu nr 7 os. 35 – lecia PRL (Nowy Świat, Spółdzielcza) z komitetu Dariusza Gizki. Wówczas zdobywając 196 głosów uzyskała mandat radnej Rady Miejskiej. W 2014 roku, również z komitetu burmistrza Gizki, ubiegała się o reelekcję. Wyborcy powiedzieli Urszuli Sasin-Kutynie „nie” – zdobywając 81 głosów pożegnała się z radą. Teraz jak widać zamierza spróbować swoich sił na innym terenie.

Krzysztof Maciej Olczak startuje z komitetu NIEZALEŻNY WARCZANIN. To kolejny kandydat, który nie jest mieszkańcem okręgu, z którego kandyduje. Nazwa komitetu „niezależny” wskazuje na bezstronność Krzysztofa Olczaka. Tymczasem w wyborach samorządowych w 2010 roku kandydował on do Rady Miejskiej z komitetu Dariusza Gizki – „WSPÓLNIE DLA MIASTA I GMINY WARKA”. Rywalizował w okręgu nr 4 – al. PTTK, Farna, Franciszkańska, J. Manczarskiego, K. Pułaskiego, Leśna, Łąkowa, Mostowa, Nowy Zjazd, Ogrodowa, os. K. Pułaskiego, pl. St. Czarnieckiego, Powstańców 1863r. , Przechodnia, Przegon, Senatorska, Słowików, Solec, Spacerowa, Św. Ducha, Wąwóz, W. Kononowicza, Żabia, gdzie zdobywając 54 głosy przegrał. Podobnie jak Urszula Sasin-Kutyna próbuje swoich sił na nowym terenie.

Tomasz Rawski wystawiony z komitetu NOWE POKOLENIE DLA WARKI ma za sobą wyborczy debiut. W ostatnich wyborach startował z tego samego komitetu. Zdobywając 163 głosy przegrał wówczas o 10 głosów z Zofią Pawelec. To jedyny kandydat, który startuje z okręgu, w którym mieszka i jedyny nie związany z „drużyną” Burmistrza Warki. Rzut oka na kampanię prowadzoną przez Rawskiego w 2018 roku pokazuje, że zajął on twarde stanowisko wobec poczynań magistratu względem okręgu nr 6 – zarzucając m.in. puste obietnice, opieszałość, brak zainteresowania okręgiem, czy zaniedbanie okolic dworca PKP.

Patrząc na kandydatów trudno nie uciec od pytania, czy dwoje ludzi związanych politycznie z Dariuszem Gizką rywalizuje ze sobą, czy może ich celem jest rozbicie głosów w okręgu, ukrycie cichej proporcji 2 : 1?

Na razie to redakcyjne spekulacje. Czekamy na rozpoczęcie kampanii przez kandydatów. Wtedy będziemy wiedzieli jaki jest ich plan na okręg i na gminę.

Kampania zapowiada się pasjonująco – o czym świadczy dobór kandydatów. Przyjrzymy się jej z bliska, będziemy chcieli porozmawiać z kandydatami, przepytać ich. Mamy nadzieję na zorganizowanie pierwszej w dziejach Warki wyborczej debaty. Ciekawe tylko, czy kandydaci zechcą ze sobą porozmawiać?

Zapraszamy Kandydatów do kontaktu z redakcją, aby mogli zaprezentować swój program wyborczy. Mamy również nadzieję ustalić dogodny termin debaty.

1 Komentarz

  1. Szanowna Redakcjo.
    NIE mam FACEBOOKA i NIE chcę go mieć. Uważam, że strony „serwisu informacyjno – plotkarskiego” nie są odpowiednim miejscem na publikację programu wyborczego. Tym samym proszę Redakcję o kontakt mailowy i bezpośredni. Jednocześnie zastrzegam sobie prawo autoryzacji moich wypowiedzi przed jakimkolwiek opublikowaniem.
    K.W.W. NIEZALEŻNY WARCZANIN
    Kandydat na Radnego Warki
    Krzysztof Olczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.