Natychmiastowe kontrole na Oczyszczalni Ścieków w Warce

Po wczorajszej interwencji Fundacji Młodzi dla Warki w sprawie spuszczania prze Oczyszczalnię (ZUK Warka) niewłaściwych ścieków do Pilicy już dziś rozpoczęły się kontrolę z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Wód Polskich. Wczoraj interweniowała Policja.

Z informacji jakie otrzymujemy od mieszkańców Warki wynika, że z rury cały czas lecą ścieki wprost do Pilicy. Wczoraj na miejscu była policja, która po zapoznaniu się ze sprawą udała się na teren oczyszczalni.

Już dziś do Warki przyjechali inspektorzy z WIOŚ oraz Wód Polskich. Czynności sprawdzające czy doszło do nieprawidłowości są w toku. Jak tylko redakcja otrzyma protokół pokontrolny będziemy na bieżąco Państwa informować.

Numer alarmowy do WIOŚ (w dni powszednie do 15.00) 48 364-00-47, w niedziele i święta oraz w późniejszych godzinach można zgłaszać interwencję pod numerem 692-495-847. Jak udało nam się ustalić w WIOŚ Radom, w takich sytuacjach będą reagowali bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia.

Tym samym zachęcamy Państwa do reagowania na wszelkie nieprawidłowości, których będziecie świadkami. Warka to nasz dom i nikt nie zadba o niego lepiej niż gospodarze… czyli mieszkańcy!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.