Obudźmy nasze serca na pomaganie – Wielkanocna Zbiórka Żywności

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Z tej okazji Fundacja Młodzi dla Warki oraz Kościół Chrześcijan Baptystów w Górze Kalwarii organizuje XI Świąteczną Zbiórkę Żywności. Odbędzie się ona 27 marca
w Warce.

            Postanowiono, że pomimo wciąż panującej pandemii tegoroczna zbiórka będzie wyglądać podobnie do poprzednich – Wolontariusze będą czekać na Kupujących przy wejściu do sklepów Vivo (Lewiatan) oraz Biedronka. Jednak tym razem zbiórka odbywać się będzie tylko w sobotę (zrezygnowano ze zbiórki w piątek z powodów pandemii). Tym razem organizatorów wesprą Wolontariusze z Royal Rangers oraz Klub Motocyklowy Cobra z Grójca.

            „Pomoc bliźnim w tym trudnym okresie jest niezwykle ważna i cenna. Wirus powoduje wiele trudności w organizowaniu takich przedsięwzięć, jednak dzięki mieszkańcom Warki wierzę w kolejny wielki sukces.” – mówi Łukasz Sobieraj, Prezes Fundacji Młodzi dla Warki organizującej Zbiórkę.

            Do akcji włączyli się także sponsorzy, którzy zapewnili dodatkowe produkty: jajka od firmy KARDROB Magdalena Fijałkowska oraz napoje z firmy PepsiCo dzięki życzliwości Radomskiego Banku Żywności, paletę posiłków od anonimowego darczyńcy oraz chleb z Piekarni Kowalczyk. Nie można zapominać o firmie AGROPAK z Magierowej Woli, która wspiera zbiórkę od początku jej istnienia!

            Wielkanocna Zbiórka Żywności obejmie swoją pomocą ponad 100 rodzin. W czasach, które obecnie przeżywamy grono osób czekających na wsparcie stale się powiększa.

            „To dlaczego nasze zbiórki są tak niezwykle ważne doświadczam każdego dnia. Dzwonią do mnie seniorzy z pytaniem, czy w tym trudnym czasie również można liczyć na naszą pomoc. To determinuje do działania podwójnie. Dlatego chciałbym podziękować naszym fantastycznym wolontariuszom, przyjaciołom
z klubu motocyklowego Cobra z Grójca oraz Kościołowi Kalwaria z Góry Kalwarii za bezinteresowną pomoc
i wsparcie. Dziękuję również naszym sponsorom w tym Agencji Reklamowej Tomi za przygotowywanie materiałów reklamowych.” – dodaje Łukasz Sobieraj.

            Wielkanocna Zbiórka Żywności odbędzie się w sobotę 27 marca. Już następnego dnia zebrane artykuły spożywcze zostaną rozwiezione do potrzebujących.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Warki do wrzucania produktów do fundacyjnych koszy, które będzie można spotkać w wareckich sklepach Biedronka oraz Vivo (dawniej Lewiatan). Tak, jak przyroda wiosną budzi się do życia tak i my obudźmy nasze serca z zimowego snu i sprawmy, by ta Wielkanoc była piękna dla Wszystkich!

Autor: Anna S.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.