Nowy parking na targowicy

Prace ruszyły! Obecnie trwa zasypywanie dziury przed strzelnicą i przestawianie kontenerów PCK. To tu powstanie nowy parking na miarę XXI wieku! Obecnie czekamy na szersze informacje z ratusza jak wielka jest to inwestycja. 

 

Pisaliśmy ostatnio, że Policja zabrała się za wlepianie mandatów za postój wzdłuż targowicy. Fakt, jest tam ciasno (zwłaszcza w dni targowe) i jeżeli ma się przecisnąć ciężarówka, to wymaga to wielkiej wprawy ze strony kierowcy. Jednak ludzie muszą mieć gdzie pozostawić swoje auto, a najbliższy parking znajduje się… u księdza. Czyli przy dużym kościele.

Nas jedynie zastanawia metodologia działania przyjęta przez lokalną władzę. Czyli pierw karali mandatami, a dopiero później zabierają się za budowę parkingu. Można uznać, że to właśnie z tych pieniędzy powstanie inwestycja roku w Warce. Tylko przecież te środki (z mandatów) nie zasilają lokalnego budżetu (ciekawe czy to wiedzą?). Fakt, miasto bierze 10 mln kredytu na inwestycje „wyborcze” (czekamy obecnie na wykaz tych inwestycji). Pytanie czy parking marzeń był brany pod uwagę.

Prowadzono również negocjację z sąsiadami targowicy, czyli „Kemping nad Pilicą”. Miasto (podobno) w zamian za kawałek terenu pod miejsca parkingowe ma oddać teren wzdłuż rzeki. Dokładnie ten teren na którym Fundacja Młodzi dla Warki zaczęła działać w celu stworzenia „Plaży Warka”. Osiągnięcia fundacji zdaniem miasta były zbyt małe i rozwiązano umowę.

Czy jednak faktycznie były znikome?
Fundacja reprezentowana przez prezesa Łukasza Sobieraja pozyskała inwestora. W planach było nie tylko stworzenie miejskiej ogólnodostępnej plaży, ale również budowa kompleksu basenów. Jednak dla władzy z Warki to zbyt mało. Najciekawsze jest to, że gdy tylko powiadomiono ratusz o pozyskaniu inwestora, ten szybko rozwiązał umowę z fundacją.

Niebawem ukaże się bardziej obszerny artykuł na temat tej inwestycji, gdzie burmistrz nie wyraził zainteresowania spotkaniem.

No ale po co się spotykać z inwestorem, który może odmienić region, skoro można wziąć kredyt i zbudować parking marzeń. Nie możemy się doczekać ukończenia prac!

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.