Poseł Konrad Frysztak będzie interweniował w sprawie zamkniętego przejazdu kolejowego.

Dziś w okolicach godziny 15.00 Poseł Konrad Frysztak przyjechał do Warki, aby osobiście zobaczyć problemy z jakimi mierzą się mieszkańcy naszej gminy. Spotkanie odbyło się na zamkniętym przejeździe kolejowym.

Jak czytamy na FB Posła:
„Dzisiaj spotkałem się z mieszkańcami Warki, którym zamknięto ważny przejazd kolejowy przy ulicy Wichradzkiej. Przejazd zamknięto w związku z budową linii kolejowej nr 8. Problem w tym, że nowy wiadukt nad linią kolejową wciąż nie jest jeszcze gotowy, a mieszkańcy Warki przez kilka miesięcy mają korzystać z objazdu, który znacznie wydłuża czas podróży. Zamknięcie przejazdu utrudnia również dojazd karetek. W tej sprawie będę interweniował w PKP PLK S.A oraz Ministerstwie Infrastruktury. Ten problem trzeba jak najszybciej rozwiązać dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców Warki.”

W poprzednim tygodniu odbyło się spotkanie w Ratuszu delegacji mieszkańców z Burmistrzem. Ten jednak nie znalazł czasu na spotkanie i reprezentowała go Pani v-ce Burmistrz Teresa Knyzio. Obiecała ona organizację spotkania z PKP PLK. Jak udało na się ustalić, do dnia dzisiejszego termin spotkania nie został ustalony.

W czwartek na godzinę 16.00 zaplanowana jest sesja Rady Gminy, która odbędzie się w budynku CESiR. Wówczas głos mają zabrać mieszkańcy, aby przedstawić Radzie problem z jakim się borykają. „Nie chodzi tylko o km i pieniądze na paliwo, w związku z objazdem bardzo ważną sprawą jest bezpieczeństwo” podkreśla jeden z mieszkańców. Teraz karetki i straż pożarna również ma wydłużony czas dojazdu o 15 minut.

4 Komentarze

  1. Gorszego burmistrza Warka nigdy nie miała i to już dwie kadencje. Myśli tylko jak się wzbogadzić kosztem miasta i mieszkańców i całkiem dobrze mu to wychodzi.

  2. Linia kolejowa już czynna , więc temat nieaktualny. Dziś pierwszy raz zobaczyłem pociąg osobowy na moście , chyba regularne połączenia przywrócono. Nareszcie. Jeszcze tylko wiadukt na Lotników dokończyć i TIRY z centrum Warki znikną.

  3. Może byśmy poznali powód zamknięcia tego przejazdu ? Przecież tory sa tam gotowe , w przyszłości przejazd nie będzie potrzebny, więc w stosownym momencie będzie można go zamknąć . Ale dlaczego już go zmknięto , jeżeli wiadukt jeszcze niedokończony ? Gdyby puszczono ruch kolejowy to byłoby logiczne , ale pociągi przecież do Radomia jeszcze nie jeżdżą.

  4. Tego burmistrza powinni wyje ac na huj się nadaje odjebal swoje podwórko wykupił działki za grosze isie dalej pasie huj jebany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.