RADNY POWIATU GRÓJECKIEGO PRZED SĄDEM KARNYM – „udostępniła te posty moja córka” tłumaczył Andrzej Z.

Andrzej Z., Radny Powiatu Grójeckiego stanął przed Sądem Karnym w Grójcu. Sprawa dotyczyła złamania ciszy wyborczej podczas ostatnich Wyborów Samorządowych.

            Jesienią 2018 roku odbyły się wybory samorządowe. Andrzej Z. włączył się w kampanię wyborczą Burmistrza Dariusza Gizki i publikował na Facebooku posty dotyczące Jego działalności i planów na przyszłość. Działanie wydaje się być niczym niezwykłym, wszak wiele osób zaznacza swoje poglądy polityczne na portalach społecznościowych. Sęk w tym, że Andrzej Z. robił to podczas ciszy wyborczej. Przynajmniej można było odnieść takie wrażenie, gdyż wspomniane laurki pod adresem Burmistrza były publikowane na profilu Pana Andrzeja w jednym z popularnych portali społecznościowych.

            Nie uszło to uwadze Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, która wystosowała przeciwko Radnemu akt oskarżenia w sprawie złamania ciszy wyborczej. Rozprawa odbyła się dopiero w zeszłym roku. Jak możemy przeczytać w aktach sprawy, Andrzej Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i winą za nie obarcza… swoją córkę. 7-letnia wówczas pociecha Radnego korzystając z Jego telefonu, bądź komputera miała nieświadomie dopuścić się przestępstwa polegającego na promowaniu działalności Pana Burmistrza. Jak wynika z zeznań Radnego do takich sytuacji dochodziło już wcześniej.

            Panie Andrzeju, jako redakcja Warka bez Cenzury prosimy o informację, czy córka posiada już własny komputer. Jeżeli nie, to zobowiązujemy się dostarczyć dla niej laptopa, aby nie narażała siebie oraz Pana na nieprzyjemności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.