Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności zakończona sukcesem!

Miniony weekend upłynął w Warce pod znakiem Wielkiej Świątecznej Zbiórki Żywności, którą, już po raz dziesiąty, organizowała Fundacja Młodzi dla Warki. Pomoc dzięki zaangażowaniu blisko 50 wolontariuszy już trafiła do 120 domów!

            W trzech wareckich sklepach – dwie Biedronki i Vivo (dawniej Lewiatan) pojawiło się 50 Wolontariuszy, którzy zachęcali Klientów do dzielenia się zakupionymi produktami. W sobotni wieczór po zakończeniu zbiórki rozpoczęło się pakowanie żywność, która następnego dnia została rozwieziona do potrzebujących. Udało się zorganizować pomoc dla aż 120 rodzin. To rekord w porównaniu do zeszłego roku, gdy rodzin było 80. Jest to o tyle niezwykłe, że ten rok jest trudny dla Wszystkich, a mimo to wyniki zbiórki przekroczyły najśmielsze oczekiwania. I to jest właśnie prawdziwa magia Świąt Bożego Narodzenia!

            W rolę Wolontariuszy wcielili się tym razem Harcerki z I Wareckiej Drużyny Harcerskiej im. Batalionu „Zośka” oraz Harcerze Royal Rangers działający słowem zapraszali Kupujących do wrzucenia żywności do fundacyjnych koszy. Darczyńcy w zamian za podarowanie zakupów otrzymywali mały upominek – naklejkę w kształcie serduszka z logo Fundacji Młodzi dla Warki.

            Fundacja składa serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację zbiórki: sklepom Biedronka  i Vivo, które zgodziły się by akcja odbyła się na terenie tychże sklepów. Harcerkom z I Wareckiej Drużyny Harcerskiej i Harcerzom Royal Rangers, którzy w piątek i sobotę, pomimo przejmującego zimna trwali na stanowiskach. Agencji reklamowej TOMI, która wykonała przepiękną oprawę graficzną oraz naklejki. Firmie AgroPak za przekazanie opakowań kartonowych oraz anonimowym darczyńcom za napoje, przyprawy i musy owocowe.

            Jednak przede wszystkim najgorętsze podziękowania należą się DARCZYŃCOM, bez których ta zbiórka w ogóle by się nie udała! Podziękowania dla Klientów, którzy wrzucili mniejsze i większe podarunki do koszyków. Dzięki Wam 120 rodzin spędzi te święta przy obficie zastawionym stole!

Autor: Anna S.

3 Komentarze

  1. W tym roku podczas Swiatecznej Zbiorki Zywnosci przeprowadzonej w Gminie Dobczyce padl rekord ostatnich lat. Dzieki hojnosci mieszkancow udalo sie zebrac 1473 kg zywnosci. Zostanie ona przekazana 80 rodzinom z naszej gminy znajdujacym sie w trudnej sytuacji zyciowej. Zbiorka prowadzona byla w sklepach: Supermarket „Jan”- ul. Mostowa, Witosa, ”Delikatesy Centrum”- ul. Marwin, Rynek, Brzaczowice, or az Supermarkecie „Biedronka”. Dziekujemy ofiarodawcom, wolontariuszom, nauczycielom, kierownictwu sklepow za wlaczenie sie w akcje. Szczegolne podziekowania dla wolontariuszy ze Szkoly Podstawowej w Brzaczowicach, „Klubu Osmiu” oraz „Wolontariatu” z Gimnazjum im. Jana Pawla II w Dobczycach oraz Zespolu Szkol im. ks. prof. Tischnera w Dobczycach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.