WIELKA WARECKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 18-19 GRUDNIA

3 dni, blisko 40 wolontariuszy, 120 rodzin do których dotrze pomoc 20 grudnia. Takich liczb jeszcze nie było, teraz kolej na mieszkańców Warki, aby pomogli wyprawić Święta Bożego Narodzenia w naszym regionie!

Fundacja Młodzi dla Warki organizuje kolejną Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności. Odbędzie się ona w dniach 18-19 grudnia.

          Tym razem do udziału w akcji Fundacja zaprosiła Pierwszą Warecką Drużynę Harcerzy im. Batalionu „Zośka” oraz Harcerzy Royal Rangers przy wsparciu Kościoła Chrześcijan Baptystów z Góry Kalwarii. To właśnie im będzie można przekazywać żywność.

Jak podkreślają organizatorzy w tym roku zbiórka ma szczególny charakter. Pandemia która zdziesiątkowała gospodarkę w sposób destrukcyjny wpłynęła na domowe budżety wielu gospodarstw. Widać to po telefonach jakie otrzymuje fundacja każdego dnia z pytaniem, czy w tym roku zbiórka się odbędzie i czy można liczyć na pomoc. Celem Fundacji Młodzi dla Warki przy tegorocznej zbiórce żywności jest przygotowanie 120 paczek, co stanowi wzrost o 20% w stosunku do roku ubiegłego.

            Zbiórka odbędzie się w dniach 18-19 grudnia. 20 grudnia zebrane towary zostaną rozwiezione przez Wolontariuszy wprost do najbardziej potrzebujących rodzin z Warki i okolic.

            Harcerzy – Wolontariuszy będzie można spotkać w sklepach Lewiatan i Biedronka. Zapraszamy serdecznie do udziału w Zbiórce i podzielenia się żywnością. Wspólnie sprawmy, by te święta były magiczne dla wszystkich!

Autor: Anna S.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.