Strefa ograniczonego czasu parkowania w liczbach – ile nas to kosztowało?

23.708,98 zł kosztował „system” który miał zwiększyć ilość dostępnych miejsc do parkowania w centrum miasta. W tym celu powstały słynne już „Zegary”.

O parkometrach w Warce pisaliśmy 17 czerwca 2019 r. Jak widać gmina lekką ręką wydaje blisko 25.000 zł, a problem nadal nie jest rozwiązany.

Przyjrzyjmy się jednak na co poszły pieniądze:
koszt druku 5.000 szt. tablic: 12.915 zł
zakup, montaż i demontaż oznakowania pionowego: 10.793,98 zł
Miejmy nadzieję, że nie ma więcej żadnych dodatkowych kosztów związanych z tym projektem…

Komentarz:
Szanowni Państwo,
z jednej strony należy stwierdzić „dobrze że w ogóle próbują”. Z drugiej jednak strony warto wdrażać rozwiązania które mają szansę powodzenia. Mi osobiście podoba się rozwiązanie które funkcjonuje w wielu miastach. Chodzi oczywiście o parkometry, gdzie pierwsza godzina postoju jest gratis. Tym sposobem każdy kto na chwilę jedzie do Urzędu Gminy, czy na zakupy najpewniej w tym czasie upora się ze swoimi sprawunkami. Wydaje mi się że takim ograniczeniem w ruchu powinien zostać objęty Rynek (oraz ul. Warszawską od świateł), ul. Senatorska (wraz z parkingiem przy „dawnym samolocie”). Zastanawiam się również nad ul. Lotników, gdzie zawsze jest ciężko zaparkować…

Co Państwo myślicie o tym problemie? O konieczności parkometrów oraz inwestycji w „zegary”?

Z wyrazami szacunku,
Łukasz Sobieraj

2 Komentarze

  1. Super pomysł. Ja widzę zdecydowanie większą dostępność miejsc parkingowych. Proszę podać koszty rozwiązania ,które Pan proponuje. na pewno o wiele większe i nie ma gwarancji , że będzie lepiej. Czepia się Pan głupstw ponieważ nie ma o czym pisać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.