Warka… Turystyczna Perła Mazowsza

zdjęcia oraz tekst został nadesłany przez jednego z naszych czytelników i mieszkańców Warki. Czy Waszym zdaniem w Gminie Warka jest czysto?

Oto fragment listu nadesłanego do naszej redakcji po wiosennym spacerze brzegami Pilicy…

„Jest duży problem zalegających śmieci nad brzegiem Pilicy na wysokości działek winiarskich, które już tam leżą od jesieni bo gmina zabrała kontener z końcem sezonu. Niestety typowy Janusz działkowicz nie może zabrać śmieci ze sobą tylko woli je „jebnąć” na brzeg rzeki bo pewnie same znikną.


Może jak to opiszecie to się wreszcie nasza gmina tym zajmie, tym bardzie że jest tam wyraźny znak Zakaz Wyrzucania Śmieci i informacja o Naturze 2000 a ludzie nic sobie z tego nie robią. Gmina zrobiła nam piękna ścieżkę wzdłuż brzegu rzeki ale kompletnie nie dba o porządek na odcinku między tak zwaną „smródką” a parkiem. Z resztą od mostu samochodowego w stronę „smródki” znalazło by się parę telewizorów, wrak samochodu koło działki Tkaczxxx i pewnie wiele innych.”

Z sygnałów jakie do nas docierają wynika, że sytuacja w stronę mostu kolejowego nie wygląda lepiej? Czy Władze Gminy czekają na coroczne „Sprzątanie Brzegów Pilicy” przez wolontariuszy?
Czy warto zainwestować w system koszy na śmieci wzdłuż Pilicy?
Czy gmina należycie dba o czystość Warki?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.