Tomasz Rawski zabiera głos w sprawie debaty!

Pan Rawski jest za debatą, jak sam mówi: ” debata to sól demokracji, forma cywilizowanej i kulturalnej konkurencji politycznej, a przede wszystkim wolny od manipulacji i nachalnego PR-u sposób prezentacji swoich postulatów.” i ciężko się z nim nie zgodzić.

„Szanowni Państwo,

            z radością odebrałem zainteresowanie, jakie żywi redakcja „Warka bez Cenzury” wyborami uzupełniającymi dla gminnego okręgu nr 6. Skutecznie wpisują się Państwo w ideę mediów jako kontrolera i obserwatora samorządowych inicjatyw.

To cieszy, szczególnie z perspektywy kandydata. Dostęp do mediów to fundament dzisiejszej działalności społeczno-politycznej. A równa dla wszystkich kandydatów możliwość korzystania z Państwa strony i komunikowania się ze swoimi wyborcami pozwala na wyborczą rywalizację na zasadzie fair play. Wystarczy chcieć – a ja chcę, i dziękuję za możliwości promocji.

W jednym z materiałów poświęconych tematyce wyborów uzupełniających zaprosili Państwo kandydatów do debaty.

Z entuzjazmem podchodzę do tego pomysłu. Jestem jak najbardziej ZA. Z uwagi na liczne obowiązki na Uniwersytecie Warszawskim proszę o wcześniejszą informację – powiedzmy dzień przed – o miejscu organizacji wydarzenia tak, abym mógł znaleźć zastępstwo na UW.

Odrzucenie przeze mnie propozycji debaty przekreśliłoby to, co powtarzam swoim studentom – debata to sól demokracji, forma cywilizowanej i kulturalnej konkurencji politycznej, a przede wszystkim wolny od manipulacji i nachalnego PR-u sposób prezentacji swoich postulatów.

Jak dotąd w wareckiej polityce samorządowej debata nie zadebiutowała. To mówi co nieco o tym, jak wygląda nasz samorząd. Warto to zmienić – a skoro jest ku temu okazja, należy z niej skorzystać.

Warto organizować debatę dla jednego okręgu? Dla trzech kandydatów? No pewnie! Przypomnę tylko, że w Polsce odbywają się debaty przed wyborami do Rad Osiedli, czy nawet przy okazji wyboru sołtysa. Każda okazja do rozmowy i kulturalnego spierania się na pomysły i propozycje jest niezwykle cenna.

Dziękuję za zaproszenie, za zainteresowanie tematem wyborów.

Jako kandydat jestem do dyspozycji.
Łączę pozdrowienia

Tomasz Rawski

1 Komentarz

  1. Rada powiatu rozpatruje raport podczas sesji, na ktorej podejmowana jest uchwala rady powiatu w sprawie udzielenia lub nieudzielenia zarzadowi absolutorium. Raport jest rozpatrywany w pierwszej kolejnosci. Nad przedstawionym raportem o stanie powiatu przeprowadza sie debate. Mieszkaniec, ktory chcialby zabrac glos w debacie nad raportem o stanie powiatu sklada do przewodniczacego rady pisemne zgloszenie, poparte podpisami co najmniej 300 mieszkancow powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.